Zpět

Chodov zázračně otočil duel s Wilerem a je v semifinále! Bohemku i Boleslav vyučili Švédové

12.08.2017 | zik

Úspěšný pátek prožila Mladá Boleslav, která v play-off vyřadila Otrokovice i Köniz. Ve čtvrtfinále na ni ovšem čekal švédský mistr Falun, jemuž Boleslav podlehla 4:11. Falun se v odpoledním semifinále střetne s loňským králem Czech Open, finským EräViikingiit, který zdolal Floorball Thurgau 5:2. Bohemka padla s Pixbem 1:7. Jediným českým zástupcem v semifinále tak bude Chodov, který v závěru zápasu s Wilerem povstal jako fénix a vyhrál 6:5 po nájezdech.

Boleslav nevstoupila do duelu s Falunem jistě a brzy nechala soupeře dvakrát skórovat. Na začátku druhé třetiny snížil Chroust a zhruba deset minut pak působil Falun zaskočeně. Český tým dorážel, párkrát byl blízko vyrovnání. Jenže přílíš se mu – na rozdíl od soupeře –  nedařily přesilovky. V závěru třetiny se Falun vzepřel a zasypal Boleslav třemi rychlými góly.

I ve třetí třetině se hrálo naplno, Boleslavi se opět povedlo snížit, ale pak už naprosto dominoval Falun. Ve vyhecovaném zápase bylo k vidění i dost tvrdých soubojů, a Novotný se dokonce zapletl do několika strkanic. Hráče Falunu každopádně na dlouho nerozhodil, a jeho tým se tak loučí s turnajem ve čtvrtfinále.

V souběžně hraném zápase se činili Finové válčící za EräViikingit. Po dvou třetinách vedli nad Thurgau už 5:0. Polevili až v poslední části, i tak ale vyhráli vcelku přesvědčivě 5:2. Suverénní výkon předvedlo i Pixbo, které rozneslo Bohemku 7:1.

Krátce po poledni se na Podvinném mlýně představil další český zástupce v play-off – Chodov. Vyzval ho Wiler-Ersigen, švýcarský mistr, kterému se první dva dny na pražském turnaji vydařily. Ale Chodov mu byl ve čtvrtfinále rovnocenným soupeřem. Až do začátku třetiny vedl Wiler pouze o gól, a neměl nic jistého. Dočasnou úlevu mu přinesly góly Mendelina a Rentsche.

Sotva minutu a půl před koncem to bylo 5:2 pro Wiler a zdálo se, že je rozhodnuto...

Jenže pak přišly tři bleskové údery Chodova. V rozmezí 42 sekund se trefili Strachota, Pražan a Vávra a zkoprnělí Švýcaři nevěřili vlastním očím. Bylo vyrovnáno!

A co víc, stejné trio Čechů se prosadilo i v následných nájezdech! Chodov předvedl vpravdě úchvatný obrat a postupuje do semifinále, ve kterém ho vyzve Pixbo. Zápas začne v 18:30 na Podvinném mlýně.