Zpět

Famózní Falun rozdrtil Eru a ve finále se utká s Pixbem! Chodov na Švédy nestačil

12.08.2017 | zik

Pouze jediný český tým zbyl v mužské elitě po čtvrtfinále. Byl jím Chodov, který zázračně obrátil zápas s Wilerem, a doufal, že dojde až do finále. Jenže v cestě mu stálo soustředěné, pečlivě bránící Pixbo, které Chodov zdolalo 3:1. V nedělním boji o zlato se tak stejně jako v ženské elitní kategorii utkají dva švédské týmy: Pixbo vyzve suverénní Falun, jenž v semifinále vyřídil Eru 8:1. Bude to mimochodem repríza finále z roku 2014, kdy pohár pro vítěze získal Enström a spol.

EräViikingit - IBF Falun 1:8

Možná až nečekaně jednostranné bylo první semifinále letošního Czech Open. Loňský vítěz turnaje EräViikingit vyzval současného švédského mistra IBK Falun. Leč vypadalo to, že na hřišti je pouze jeden tým. Švédové v růžových dresech dominovali a poněkud ospalou, uštvanou Eru vyřídili 8:1.

Kdo doufal v napínavou bitvu dvou florbalových titánů, ten musel být zklamaný. Zápas, který sledovalo poměrně početné publikum v hale na Podvinném mlýně, Finům vůbec nevyšel. Se Švédy jak takž drželi krok jen v první třetině. Od té druhé už vládl rychlý a hlavně efektivní Falun. Zatímco Erä se snažila dobývat branku soupeře pomalým a trpělivým obléháním, Falun na to šel opačně: spoléhal hlavně na bleskové protiútoky, které navíc téměř vždy dokázal využít.

Na začátku třetí třetiny byl stav už 6:1 pro Švédy a o vítězi bylo v podstatě rozhodnuto. Erä to ještě zkoušela bez brankáře, ale místo snížení se dočkala jen dvou gólů do prázdné branky. Její snažení zkrátka působilo kostrbatě a mdle. Naopak hra Falunu, to byla poutavá reklama na moderní florbal. Jeho hráči dřeli až do poslední minuty, vraceli se do obrany, i když vedli o sedm gólů.

Falun vyhrál zaslouženě a už teď je jasné, že Pixbo to bude mít ve finále převelice těžké.

Pixbo Wallenstam IBK - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:1

Pixbo ve čtvrtfinále srazilo Bohemku a následně si poradilo i s dalším českým soupeřem. Semifinále nicméně bylo převážně vyrovnané. Rozhodly dvě chyby Chodova v první třetině, které soupeř potrestal díky rychlým brejkům. Jinak se hrálo opatrně a pozorně.

Pražský tým se dlouho nemohl prosadit, dokázal dát gól až poslední třetině. V závěru hrál v šesti bez brankáře, ale podobný obrat jako proti Wileru se mu nepovedl. Borci Pixba byli dobře připraveni, nevypustili skoro žádný souboj a zblokovali nespočet střel. A když už nějaká prošla, chytil ji jistý brankář Adler.

Chodov nakonec prohrál 1:3, ale nemá se za co stydět. Po zápase jej pochválil i bek soupeře Östholm: "Chodov má opravdu dobrý tým. Tento zápas pro nás byl ještě trochu těžší než čtvrtfinále. Dneska jsem odehráli dva náročně duely a myslím, že nejspíš rozhodlo to, že jsme byli efektivnější než soupeři."

Uvidíme, jestli si Pixbo poradí i s Falunem, se kterým se dobře zná ze švédské superligy. Finále začne v 15:30 v hale na Podvinném mlýně.

Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.