Zpět

Reprezentantky Německa se loučí. Czech Open pro nás byl budíček, tvrdí kouč

11.08.2017 | zik

Foto: Pavel Růžička
Ženská elitní skupina na Czech Open je plná zajímavých a silných týmů. Některé z nich mají za cíl zisk medaile, jiné turnaj berou jako cennou přípravu. To byl i případ reprezentace Německa (pod názvem Team Germany), která z turnaje vypadla v pátek odpoledne. Němky se chystají na prosincový světový šampionát, a Czech Open bylo první důležitou zkouškou.

Němkám zřejmě nešlo o výsledek. Podle kouče Simona Brechbühlera, jenž pochází ze Švýcarska, bylo podstatnější, aby si hráčky zvykly na rychlý, moderní florbal. "Pro nás to byl budíček. Máme mnoho hráček, které přes léto netrénují. Navíc často nejsou zvyklé hrát na velkém hřišti a některé hrají jen s muži. Tady si mohly vyzkoušet rychlé přihrávky, střelbu, hru tělem. Je to dobrá příprava na šampionát."

 

Na něm budou Němky nejspíš bojovat o čtvrtfinále. Florbal se v Německu zatím nerozvíjí tak rychle jako v některých jiných zemích. "Každým rokem sice roste počet hráčů, ale struktury zůstávají stejné. Například takové Slovensko je na tom daleko lépe než my. Německo je velké a florbal je tam druhořadým sportem. Potíž je v tom, že Německo není hokejovou zemí, na rozdíl od Švýcarska nebo Česka," vysvětluje Brechbühler.  

 

Nuže, nezbývá než popřát Němkám i jejich trenérům hodně štěstí na mistrovství světa. Snad jim zkušenost z letošního Czech Open bude na Slovensku, kde se šampionát koná, platná. 
Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.