Zpět

Tomašík: Boleslav je nastavená podobně jako Dalen a Linköping

11.08.2017 | zik

Foto: Pavel Růžička
Milan Tomašík je florbalový veterán. Má za sebou dlouholeté putování Švédském, kde si zahrál za tři kluby, zkrotil švédštinu, zocelil se a získal si uznání. A tak by se mohlo zdát, že se letos vrátil do Česka, jen aby v poklidu zakončil úspěšnou kariéru. Leč tak tomu není. Tomášíkovi je teprve 29 let a stále od sebe očekává hodně. Stále má florbalové sny, mimo jiné by si tuze rád zahrál na šampionátu, který se příští rok koná v Praze. Také proto podepsal právě s ambiciózní Mladou Boleslaví.

Boleslav se pyšní širokým kádrem a výborným zázemím. V mnoha ohledech se vyrovná špičkovým švédským klubům. "Je nastavená podobně jako Dalen, Linköping. Snaží se hráčům vyjít co nejvíce vstříc, což je základ fungování každého týmu," vysvětluje Tomašík. "A pak jde jen o to, aby toho hráči nezneužili. Když jsou nastavené nějaké podmínky a funguje to z obou stran, tak je to optimální. Protože florbal, řekněme si to upřímně, ještě pár let profesionální nebude."

 

Tomašík, pro kterého je zjevně florbal na prvním místě, si na Czech Open zvyká na nový tým. "Byl jsem měsíc a půl v Ostravě, kde jsem trénoval s Patrikem Suchánkem. Děláme to takhle už pět, šest let. A v půlce července jsem najel na režim Boleslavi, měli jsme spolu jeden turnaj a teď Czech Open. Zvykám si, ale hodně kluků už znám z reprezentace nebo z dřívějška. Zatím je to super," tvrdí český útočník.  

 

Nastupuje ve druhé lajně a trenér Jan Pazdera se ho vcelku pochopitelně nezdráhá využít v klíčových okamžicích zápasů. Jako například ve čtvrtek večer, v závěru duelu proti EräViikingit. Tehdy Boleslav odvolala brankáře, neboť se zoufale snažila vyrovnat na 1:1, a drtivý nápor Boleslavi dirigoval právě Tomašík.

 

Remíza nebyla daleko. "Byla to taktická bitva. Oba týmy se do ničeho nehrnuly. My jsme měli šance, oni měli šance, v závěru jsme tlačili, ale bohužel jsme prohráli 0:1. Takový fotbalový výsledek," hodnotil po zápase Tomašík.

 

S hrou týmu je nicméně spokojený. "Lajny jsou dobře složené. Já hraju s Kubou Gruberem a Radkem Krajcigrem. A zezadu náš dobře doplňují Jelen (Jan Jelínek) a Petr Kološ. Myslím, že to funguje v obraně i v útoku."

 

Přesto bude muset Boleslav přidat - kromě porážky s finským vicemistrem má na kontě remízu s Bulldogs Brno, a postoupit do osmifinálové skupiny pro ni bude obtížné.
Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.