Zpět

V Praze je blaze! Hvězdný Kukkola zde vyhrál vše, co mohl

10.08.2017 | zik

Foto: Pavel Růžička
Mezi největší hvězdy letošního Czech Open patří i Jani Kukkola. Zkušený útočník už třikrát vyhrál mistrovství světa za Finsko, mimoto dlouhá léta válel za švédský FC Helsingborg. Loni se vrátil do rodné vlasti, kde obléká dres EräVikiingit, se kterým se právě pokouší o obhajobu zlata z Czech Open.

Do Prahy se Kukkola vrací velmi rád. Na město má krásné vzpomínky. V roce 2003 zde s finskou juniorkou získal titul mistra světa.

 

A o pět let později zažil ještě větší úspěch - v naplněné O2 areně pomohl Finsku k historickému zlatu na světovém šampionátu mužů.

 

Proto se moc těší na prosinec 2018, kdy se do Prahy opět sjedou nejlepší výběry světa. Pro 31 letého borce je příští šampionát velkou motivací. "Rád bych si zahrál na příštím mistrovství, ale v mém věku musím vše brát rok po roce," tvrdí Kukkola.

 

Nyní ho čeká druhé sezona ze EräViikingit. Tu první hodnotí kladně. "Ze sezony mám dobrý pocit. Vyhráli jsme finský pohár i Czech Open. V lize jsme skončili druzí. Samozřejmě bych rád vyhrál vše, ale celkově jsme spokojený, byli jsme úplně nový mužstvo," říká kapitán.     

 

Zisk dalšího poháru na Czech Open by bezpochyby byl báječném vstupem do nového ročníku. Turnaj má pro Kukkola význam. "Jsem tu už popáté a myslím, že je to výborný předsezonní turnaj. Skvělá atmosféra, hodně lidí a hodně týmů," pochvaluje si Kukkola.

 

Dovede svůj tým znovu až na vrchol?   
Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.