Zpět

Ve Wileru je to pecka. Na Čechy jsou tam už zvyklí, říká Šešulka

11.08.2017 | zik

Foto: Pavel Růžička
Před třemi lety učinil nadaný Daniel Šešulka odvážné rozhodnutí. Hned po maturitě se vydal do ciziny, přesněji do švýcarského Wileru, protože se chtěl sportovně posunout. V jednom z nejlepších klubů světa se skutečně velmi zlepšil, nyní už patří do širšího kádru české reprezentace a na jaře Wileru pomohl k dalšímu ligovému titulu. A další cíl? Zlato z Czech Open.

Wiler je zatím na turnaji naprosto suverénní. V každém utkání skupiny nastřílel sedm gólů; postupně vyřídil Tatran (7:2), Otrokovice (7:0) a Pixbo (7:4). A aby toho nebylo málo, potupnou sedmičku si odnesl i jeho první osmifinálový soupeř, Bulldogs Brno.

 

Šešulka hrál první dva zápasy ve skupině, proti Pixbu byl náhradníkem. Ale naštvaně nevypadal, spoluhráče naopak celý zápas zapáleně pobízel (a bylo mimochodem zjevné, že němčina už mu potíže nedělá). "Ještě nevím, jakou budu mít v nové sezoně roli v týmu, protože jsme si je zatím nerozdělili. Máme hodně hráčů a zkoušíme různé varianty pětek," vysvětloval po strhujícím zápase se Švédy.  

 

Angažmá ve Švýcarsku si Šešulka nemůže vynachválit. "Strašně se mi tam líbí. I v týmu. Je to pecka. Kluci už jsou na Čechy zvyklí (v týmu působí další dva Češi: kouč Radek Sikora a útočník Daniel Šebek). Ani mi nepřijde, že bych byl v cizí zemi." 

   

Ve Wileru plánuje zůstat i nadále. "Smlouvu mám ještě na dvě sezony. A po konci smlouvy se uvidí, co bude. Ale zpátky domů mě to zatím netáhne, jsem ještě mladý (22 let), i když je pravda, že v našem týmu už k nejmladším nepatřím, máme velmi mladý tým," usměje se.

 

Po hromadném návratu krajanů do české ligy (vrátili se například Sladký, Garčar, Tomašík a Ondrušek) je Šešulka jedním z mála Čechů, kteří hrají za špičkový zahraniční klub. Vždyť Wiler Ersigen by rád obhájil titul v lize, na Poháru mistrů chce do finále a na Czech Open jakbysmet. Pro český florbal bude jen dobře, když se Šešulka v nabitém kádru udrží co nejdéle.  
Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.