Zpět

Významný pozorovatel v hledišti. Na Czech Open zavítal nový kouč české reprezentace Kettunen

11.08.2017 | zik

Foto: Pavel Růžička
Finský kouč Petri Kettunen má před sebou náročnou misi. V co nejkratší době se seznámit s českým florbalem a pak vybrat a připravit úspěšný tým pro světový šampionát, který se koná příští rok v Praze. Pomáhá mu i Czech Open, kde má příležitost pozorovat nejlepší české hráče v akci proti silným soupeřům.

Příležitosti využil hned první den turnaje, kdy navštívil haly na Vinohradech a na Podvinném mlýně. Viděl celkem šest utkání mužské elity a byl spokojený. "Na Czech Open jsem vůbec poprvé, i když jsem o turnaji už dříve mnoho slyšel. Je to pěkný turnaj!" řekl Kettunen po napínavém zápase Tatran - Pixbo, který český celek prohrál 1:3.

 

Předtím sledoval borce Mladé Boleslavi, kteří rovněž neuspěli, když těsně podlehli Finům z EräViikingit. I přesto byl Kettunen optimistický. "České týmy se zlepšily, hrají na dobré úrovni. Jen se musejí naučit dávat víc gólů."

 

Finský stratég ví, o čem mluví. Právě proměňování šancí totiž bylo největší problémem české reprezentace na nedávných Světových hrách v Polsku. Tam Češi pod vedením Kettunena zaujali, ale proti nejlepším soupeřům nedávali góly a skončili čtvrtí.

 

Do příštího šampionátu je nicméně času dost. Kettunen bude od podzimu navštěvovat české kluby, bude pozorovat jejich tréninky a občas také bude mít přednášky. Čeká ho zkrátka zajímavá, ale přitom velmi odpovědná práce. 
Zatím nebyly vloženy žádné komentáře. Buďte první.