HRACÍ SYSTÉM

Kategorie Elita muži (16 účastníků)

Účastníci jsou rozděleni do čtyř základních skupin po čtyřech účastnících. Týmy v nich hrají systémem každý s každým. Týmy na prvním a druhém místě v základní skupině postoupí do dvou čtyřčlenných osmifinálových skupin, ve kterých hrají systémem každý s každým, výsledek zápasu ze základní skupiny je započítáván. Do čtvrtfinále play-off postupují týmy na prvním až třetím místě v každé osmi-finálové skupině. Týmy na třetím a čtvrtém místě v základní skupině hrají vyřazovacím způsobem o dvě postupová místa do čtvrtfinále play-off.

Od čtvrtfinále dále se pokračuje vyřazovacím způsobem pravidlem náhlé smrti (na jednu porážku). Poražené týmy ze semifinále nehrají zápas o třetí místo.


Kategorie Elita ženy (16 účastníků)

Účastníci jsou rozděleni do čtyř základních skupin po čtyřech účastnících. Týmy v nich hrají systémem každý s každým. Týmy na prvním a druhém místě v základní skupině postoupí do dvou čtyřčlenných osmi-finálových skupin, ve kterých hrají systémem každý s každým, výsledek zápasu ze základní skupiny je započítáván. Do čtvrtfinále play-off postupují týmy na prvním až třetím místě v každé osmi-finálové skupině. Týmy na třetím a čtvrtém místě v základní skupině hrají vyřazovacím způsobem o dvě postupová místa do čtvrtfinále play-off.

Od čtvrtfinále dále se pokračuje vyřazovacím způsobem pravidlem náhlé smrti (na jednu porážku). Poražené týmy ze semifinále nehrají zápas o třetí místo.


Kategorie Muži PRO (32 účastníků)

Účastníci jsou rozděleni do 8 základních skupin po čtyřech účastnících. Týmy v nich hrají systémem každý s každým.  Do  play-off postupují všechny týmy, o jejich nasazení rozhoduje umístění v základních skupinách. Dále se pokračuje vyřazovacím způsobem pravidlem na jednu porážku.Poražené týmy ze semifinále nehrají zápas o třetí místo.

Od čtvrtfinále dále se pokračuje vyřazovacím způsobem pravidlem náhlé smrti (na jednu porážku). Poražené týmy ze semifinále nehrají zápas o třetí místo.

 

Kategorie Muži (128 účastníků)

Účastníci jsou rozděleni do třiceti dvou základních skupin po čtyřech účastnících. Týmy v nich hrají systémem každý s každým. Do play-off postoupí všechny týmy, o jejich nasazení rozhoduje umístění v základních skupinách. Dále se pokračuje vyřazovacím způsobem pravidlem náhlé smrti (na jednu porážku). Poražené týmy ze semifinále nehrají zápas o třetí místo.


Kategorie Ženy (56 účastníků)

Účastníci jsou rozděleni do 14 základních skupin po čtyřech účastnících. Týmy v nich hrají systémem každý s každým. Do play-off postoupí všechny týmy, o jejich nasazení rozhoduje umístění v základních skupinách. Dále se pokračuje vyřazovacím způsobem pravidlem náhlé smrti (na jednu porážku). Poražené týmy ze semifinále nehrají zápas o třetí místo.


 

Hrací čas

Muži Elita

V utkáních základních i osmifinalových skupin a utkáních play off až do úrovně čtvrtfinále 2x20 minut, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas.  Přestávka mezi poločasy je 2 minuty. Time-out je poskytován až od čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále a semifinále 3x20 minut, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas. Přestávka mezi třetinami je 10 minut.Finále 3x 20 minut, čistý čas, přestávka je 10 minut.

Muži Pro

V utkáních základních skupin  i osmifinalových skupin a utkáních play off až do úrovně čtvrtfinále 2x20 minut, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas.  Přestávka mezi poločasy je 2 minuty. Time-out je poskytován až od čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále, semifinále a finále 2x20 minut, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas. Přestávka mezi poločasy je 5 minut.

Ženy Elita

V utkáních ve skupině a v utkáních play off až do úrovně čtvrtfinále 2x20 minut, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas. Přestávka mezi poločasy je 2 minuty.Time-out je poskytován až od čtvrtfinále.

Ve všech čtvrtfinálových a semifinálových utkáních 2x20 minut, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas. Přestávka mezi poločasy je 5 minut.

Ve finále 3x20 minut, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas. Přestávka mezi třetinami je 10 minut.

Muži, Ženy

Ve všech utkáních v základních skupin a v play off až do úrovně čtvrtfinále 2x15 minut, závěrečné 3 minuty nebudou měřeny na čistý čas. Přestávka mezi poločasy je 2 minuty. Time-out je poskytován až od čtvrtfinále.

Ve všech čtvrtfinálových, semifinálových, finálových utkáních 2x20 minut, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas. Přestávka mezi poločasy je 5 minut.