Zapojte svůj tým do kampaně proti šikaně!

 

Vítejte na informačním webu kampaně Ne Šikaně. Tato webová stránka je určena všem, kteří se chtějí o problematice šikany dozvědět více. S pomocí #NeSikane, #NoBullying chceme odstranit šikanu z našeho sportu. Pokud všechny týmy pochopí, co šikana znamená a naučí se jí rozpoznat, bude pro ně jednodušší na ní reagovat. Bojujme proti ní společně!

 

Prague Games jsou proti šikaně! 

Prague Games svedou dohromady téměř 20 000 účastníků (hráčů, rodičů, členů organizačních týmů, přátel), kteří vytvoří jednu velkou florbalovou rodinu. Zapojením se do kampaně v prostředí našeho milovaného sportu, můžete i vy šířit poselství #NeSikane. Každý z nás může myšlenku #NeSikane sdílet dál, přivézt jí do svého města, do své školy a do svých společenských kruhů.

 

„Organizátoři turnaje Prague Games jsou zastánci myšlenky fair play ve sportu. Sami jsou si dobře vědomi nebezpečí, které šikana představuje. Boj proti ní považují za jedno ze zásadních sdělení letošních Prague Games."

 

 

Jak mohu být součástí kampaně ?

 

Naše kampaň není postavena na pravidlech a povinnostech. Je dobrovolná a motivací je dobrá vůle každého trenéra, vedoucího týmu nebo kapitána.

 

Začněte třeba tím, že promluvíte o šikaně na tréninku před turnajem. Přibližte krátce základní poselství naší kampaně a pokuste se s týmem zodpovědět následující otázky:

 

 • Co je to šikana a jaké role v šikanování jsou?
 • Co šikana způsobuje? Jaký je to pocit, když vás někdo šikanuje, pokud někoho šikanujete vy, nebo když jste svědkem šikany?
 • Je šikana v našem týmu?
 • Vzpomeňte si na situace, ve kterých se šikana objevuje a vymyslete řešení, jak by se jí dalo zabránit.
 • Jaké různé způsoby prevence šikany mohou hráči vymyslet? Jak mohou být všichni součástí jednoho týmu tak, aby z něj nikdo nebyl vylučován?

 

 

 

Sepište odpovědi a pošlete nám je prostřednictvím online formuláře. Formulář naleznete zde

 

Vyplněním dotazníku se váš tým stává součástí kampaně. Jméno vašeho týmu zveřejníme na Facebooku a na webu a při turnajové registraci obrdržíte balíček materiálů (informační leták pro trenéry a vedoucí, náramek s poselstvím kampaně, banner na vyfocení). Nejzajímavější odpovědí a názory budeme sdílet v souladu s etickými pravidly (anonymně nebo se souhlasem autora)

 

Vyfotografujte se během turnaje s bannerem kampaně, který obdržíte při registraci a fotku sdílejte přes Facebook nebo Instagram s hashtagem #NeSikane #NoBullying

 

 

Můžete i něco napsat o kampani na své webové stránky nebo na své sociální sítě. Společně můžeme sdílet myšlenku #NeSikane #NoBullying i za hranice naší komunity.

 

V případě, že se stanete součástí kampaně, můžete na vaše webové stránky umístit banner Ne Šikaně, který si můžete stáhnout zde.

 

Přečtěte si o nástrahách šikany a šiřte informace do svého okolí! Letáček si můžete stáhnout zde.

 

Jak šířit poselství kampaně po skončení Prague Games 2017?

 

Kampaň nebudeme nijak vyhodnocovat ani měřit. Nebudeme soutěžit, kdo nahraje více fotek, nebo kdo nejlépe vyplní dotazník. Čas ukáže, zda kampaň splnila účel.

 

Svým chováním jděte ostatním příkladem a neakceptujte kolem sebe žádné projevy šikany. Buďte zodpovědní, a ujistěte se, že vás kampaň #NeSikane následuje, ať jdete kamkoliv. Noste náramky s poselstvím kampaně, pořizujte fotografie a sdílejte je dál. Udržujte oficiální hashtag #NeSikane, #NoBullying stále při životě.

 

 

Kde nás v průběhu Prague Games 2017 uvidíte?

 

 

 • silikonové náramky s poselstvím kampaně
 • Všechny turnajové haly budou vyhlášeny a označeny jako Zóny bez šikany
 • Mediální tým PG 2017 bude šířit informace zaměřené proti šikaně
 • Letáky, transparenty a plakáty ke kampani budou viditelné ve všech halách a na místech, kde se bude odehrávat doprovodný program k turnaji
 • Každý tým, který se zúčastní PG 2017 obdrží tištěný materiál proti šikaně
 • Uvidíte nás na Internetu a ve svých mobilech

 

Děkujeme, že se zajímáte!

 

Tým #NeSikane